19.08.2008 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Země živitelka otevírá brány

Oblast rostlinné a živočišné výroby, zemědělskou techniku, potraviny, bioprodukty a další příbuzné obory bude na letošním 35.ročníku výstavy Země živitelka, která se koná v Českých Budějovicích ve dnech 21. až 26. srpna, prezentovat přes pět stovek vystavovatelů a vííce než 130 obchodníků z České republiky i ze zahraničí. Informovala o tom minulý týden na tiskové konferenci předsedkyně představenstva a ředitelka a.s. Výstaviště České Budějovice Marcela Payerová.

Letošní agrosalon podle ní patří sice k slabším ročníkům, protože se na jaře konal veletrh Techagro. Přesto se účast firem blíží silnějším ročníkům v letech, kdy tyto jarní zemědělské veletrhy v Brně nejsou.
Součástí mezinárodního agrosalonu jsou stejně jako vloni dvě samostatné výstavy, a to Mezinárodní výstava družstevnictví a Ekostyl, který je zaměřen na ochranu životního prostředí. Představí se i místní akční skupiny. Součástí odborného doprovodného programu je i tradiční soutěž Zlatý klas, které vyhlašuje Ministerstvo zemědělství. Nebude také chybět celá řada odborných seminářů a konferencí.
Připomněla, že Země živitelka se za dobu své existence stala jednou z nejvýznamnějších zemědělských výstav v České republice.„Už když začínala, bývala to jedna z největších výstav v této republice, kterou podporoval stát, kam se pořádaly zájezdy a pro návštěvníky to byla víceméně jedinečná možnost si nakoupit nedostatkové zboží. Tehdy návštěvnost dosahovala až tři čtvrtě milionu lidí,“ poznamenala pro náš týdeník Payerová. Se změnou systému se podle ní zásadně změnila i situace v prezentovaném oboru. Vzniklo rovněž silné konkurenční prostředí. Výstava se tak stala jedinečným místem pro prezentaci firem, působících v zemědělství, potravinářství a podobně, místem pro setkávání odborníků, poskytování aktuálních informací i pro setkávání široké veřejnosti na Národních dožínkách. „Výstaviště České Budějovice a. s. dnes zaujímá druhé a třetí místo mezi výstavišti v ČR v ukazatelích, jako je počet návštěvníků, výstavní plocha v m2 a počet vystavovatelů. Přestože jsme regionální výstaviště, naše výsledky region značně přesahují,“ dodala.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down