13.08.2004 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Země živitelka poprvé v unii

Celkem 504 vystavovatelů a 180 obchodníků z 19 zemí se zatím přihlásilo k účasti na letošním 31. ročníku výstavy Země živitelka na výstavišti v Českých Budějovicích. Výstavu, která potrvá do 1. září, slavnostně zahájí ve čtvrtek 26. srpna ministr zemědělství Jaroslav Palas a očekává se i návštěva premiéra Stanislava Grosse. Informovala o tom ředitelka výstaviště Marcela Payerová.

Podle jejích slov je rozsah letošního ročníku výstavy oproti loňsku poněkud menší, přesto ale dosáhne výstavní plocha zhruba 25 tisíc metrů čtverečních, z toho kolem šesti tisíc metrů tvoří krytá plocha. Mottem letošního agrosalónu je „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“. Payerová uvedla, že hlavním rozdílem oproti předchozím ročníkům je rozsáhlá prezentace Rakouska a Německa. Celý pavilón H bude patřit rakouským vystavovatelům a jejich expozice nazvaná Zelená laguna představí komplexní spektrum zemědělských činností, rakouské speciality pro labužníky nebo turistické možnosti. Firmy z dolního Rakouska pak obsadí pavilon F1. Současně si ale ředitelka posteskla nad nízkou účastí vystavovatelů ze Slovenska, kterých letos České Budějovice přivítají pouze pět.
Země živitelka bude podobně jako v předchozích letech rozdělena do jednotlivých oborových dnů – na čtvrtek 26. srpna je připraven „Den výživy“, v sobotu pak proběhnou tradiční „Národní dožínky“, úterý 31. srpna je ohlášeno jako „Den českého venkova“ a „Den Jihočeského kraje“, poslední den výstavy bude věnován městu České Budějovice. Tradičně proběhne soutěž o nejlepší výrobky a novinky v zemědělství „Zlatý klas“, jejíž výsledky budou vyhlášeny v pátek. Tento den také vybraní tuzemští výrobci potravin slavnostně převezmou další značky kvality „Klasa“
Do koncepce odborného programu se podle Payerové aktivně zapojily ministerstvo zemědělství a ministerstvo pro místní rozvoj, Agrární komora ČR a také naše vydavatelství Profi Press, které na sobotu 29. srpna připravilo finále Jízdy zručnosti 2004, soutěže žáků středních zemědělských škol a učilišť. Ceny vítězům předá osobně ministr zemědělství. O den později si své schopnosti mohou vyzkoušet na soutěžní dráze také návštěvníci výstavy. Novinkou letošního ročníků je předvádění plemenných welšských pony, které se budou střídat s předváděním plemenných krav. V doprovodném programu výstavy nebudou chybět ani populární osobnosti, vystoupí například skupina Maxim Turbulenc, Jitka Zelenková nebo Pavlína Filipovská, ani dechovka zastoupená kromě jiných i populární jihočeskou kapelou Babouci. V neděli si na své přijdou i milovníci ženské krásy, protože na výstavišti proběhne již sedmý ročník soutěže Miss Živitelka, tentokrát 2004.
Základní vstupné na letošní ročník výstavy činí 70 korun na osobu, zlevněné 40 korun, školní 15 korun a komplexní vstupenka pro čtyřčlennou rodinu pak vyjde na 170 korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down