06.11.2015 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělcem roku je Václav Hrabě

Vítězem 14. ročníku soutěže Zemědělec roku se letos stal soukromě hospodařící rolník Václav Hrabě z Sedlce u Benátek nad Jizerou. Obdržel také ocenění Nejlepší farmář a Nejlepší pěstitel. Výsledky soutěže dnes byly vyhlášeny v České národní bance v Praze. V soutěži, kterou pořádá vydavatelství Profi Press a týdeník Zemědělec, se zemědělské podniky hodnotí podle ekonomických ukazatelů.

Druhé místo patří Agrodružstvu Brázdim z okresu Praha-východ nedaleko Brandýsa nad Labem. Třetí příčku obsadila společnost Noragros ze Strakonicka, která byla zároveň vyhlášena Nejlepším zemědělcem v méně příznivých zemědělských oblastech. Vítěz dostal šek na 150 000 korun, druhé místo bylo oceněno 100 000 a třetí 50 000 korunami. Současně byli vyhlášeni regionální vítězové ve 13 krajích a v dalších specializovaných kategoriích podle oborů zemědělské činnosti. Šlo například o soutěž Ekologický zemědělec, Nejlepší chovatel či Nejlepší zemědělec se smíšenou výrobou. Vítězové těchto kategorií získali po 20 000 korunách. Odborníci z Ústavu zemědělské ekonomiky a informací hodnotili firmy na základě jejich loňských ekonomických výsledků. Spolupořadateli soutěže jsou Ministerstvo zemědělství, Agrární komora, Zemědělský svaz, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů a Společnost mladých agrárníků. Loni zvítězila podruhé za sebou firma Úsovsko EKO.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down