26.10.2006 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci běžte do háje

Do háje poslal dnes ráno před Parlamentem ČR premiér ČR Mirek Topolánek početnou skupinu zemědělců, kteří přišli lobovat za přímé platby.

Prezident AK ČR Jan Veleba šel podat ruku premiérovi Topolánkovi, když vcházel do budovy a vysvětlil, proč tam budou u prvního čtení na galerii pro hosty zástupci farmářů z celé ČR. „Běžte do háje“, řekl nasupeně Topolánek a zmizel v útrobách budovy. Šokovaní zemědělci byli jako opaření a nemohli uvěřit tomu, že takhle se vyjádří k slušnému představení zástupců více než 100 tisíc zemědělců premiér vlády. „Jdeme na první čtení rozpočtu. Zajímá nás dofinancování přímých plateb.Chceme znát čísla rozpočtu a považujeme za nutné, aby poslanci věděli, že to myslíme vážně.Když dorovnání přímých nebude, jsme rozhodnuti protestovat všemi dostupnými prostředky,“ řekl tajemník AKČR Jan Záhorka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 16MB (3.2% of 500MB)