26.06.2007 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci chtějí v pátek protestovat proti řetězcům

Agrární komora ČR chystá na pátek protest proti vybraným řetězcům, a to kvůli rostoucím dovozům některých potravin ze zahraničí. Potvrdil to prezident agrární komory Jan Veleba s tím, že terčem akcí by měly být jedna až dvě maloobchodní sítě.

Podle Veleby se protest dotkne několika vybraných prodejen po celé ČR, jejichž jména ale zatím neupřesnil. Protestující mají v plánu například blokádu zásobování obchodů, manifestační akce a rozdávání letáků s výzvou spotřebitelům, aby dávali přednost domácím potravinám. Akcí by se měly účastnit řádově stovky zemědělců.
Komora dříve uvedla, že protestní akce se bude týkat dvou obchodních řetězců, které budou mít na pultech podle provedených šetření nejméně českých potravin. Letos na jaře rolníci za dovoz masa ze zahraničí kritizovali například hypermarkety Interspar. Poukazovali ale také na prodej zahraničního masa v obchodech společností Ahold nebo Tesco.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down