29.11.2007 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci cítí, že je ministr oklamal

Vyjednávací skupina chovatelů prasat, zastoupená Svazem chovatelů prasat Čech a Moravy, Agrární komorou ČR, Zemědělským svazem ČR, Českým svazem podnikatelů v zemědělství, národním odbytovým družstvem Centroodbyt se cítí oklamána dnešním prohlášením ministra zemědělství Petra Gandaloviče. Oznámila to Eugenie Línková z Agrární komory ČR.

„Včera, ve středu, jsme se s ministrem Petrem Gandalovičem setkali na dlouho předtím avizované schůzce a společně jsem řešili, jak nejúčinněji pomoci chovatelům prasat, aby pod tlakem nízkých cen nemuseli ukončit svou činnost,“ řekl Jan Veleba prezident Agrární komory ČR. „Víme, že z ministerstva financí byly právě na pomoc zemědělství a speciálně na financování kadáverů vyčleněny mnohamilionové finanční prostředky, aby se jako vloni mohlo vyplácet na uhynulé zvíře pět korun na kilogram. O tom jsme také mimo jiné jednali s ministrem Gandalovičem a pro tyto potřeby byla avizována částka 200 milionů korun. Současné rozhodnutí vyčlenit jen 75 milionů korun bereme jako nefér hru a nedodržení slibu,“ dodal Veleba. Chovatelé prasat proto zvažují, jak co nejrychleji na nastalou situaci zareagují.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down