Zemědělci dostanou napřesrok maximum přímých plateb

Přímé platby zemědělcům bude možné v příštím roce dorovnat na nejvyšší možnou úroveň, to znamená na sedmdesát procent úrovně původních členských zemí Evropské unie. Poslanecká sněmovna dnes při schvalování státního rozpočtu na příští rok souhlasila s posílením finančních zdrojů na národní dorovnání přímých plateb o 1,9 miliardy korun, sdělila mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

Splní se tak slib předsedy vlády Mirka Topolánka, který řekl, že udělá vše pro to, aby zemědělci v roce 2007 dostali maximální možné dorovnání přímých plateb. To bylo také jednou z priorit ministryně zemědělství Mileny Vicenové, uvedla Králová. Oba o posílení rozpočtu pro plné dofinancování těchto základních dotací jednali s předsedou sněmovního zemědělského výboru Jiřím Papežem, který pro tento návrh, jež odsouhlasil celý výbor, nalezl podporu také u členů rozpočtového výboru.
„Úspěšného výsledku, o který jsme velmi usilovali, se podařilo dosáhnout díky vyjednávání. Vyhrožovat protesty bylo opravdu zbytečné,“ zhodnotila ministryně Vicenová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *