02.07.2004 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci dostávají o dvě koruny více za kilo vepřů než v předcházejícím týdnu

Čísla Českého statistického úřadu naznačují, že výkupní ceny prasat skutečně rostou.Zatímco začátkem května zpracovatelé platili chovatelům v průměru kolem třiceti korun za kilogram vepřů v živém, ve 27. týdnu dostali zemědělci na jatkách už 34,56 koruny. Proti předcházejícímu týdnu je to o 1,80 koruny více.

Farmáři odhadovali, že se cena prasat ve 27. týdnu zvedne až k 37 korunám, to však týdenní šetření ČSÚ nepotvrdila. Jejich šetření je však nutné považovat za orientační, protože zahrnuje jen malé množství výrobců.
Z vývoje výkupních cen lze očekávat, že porostou i ceny vepřového na pultech českých obchodů. Ceny pro spotřebitele by se podle odhadů měly zvýšit s asi měsíčním zpožděním o 15 až 20 procent.
Podle zjištění ČSÚ rostly tento týden i ceny ostatních zvířat. Cena jatečných býků se zvýšila o 0,85 Kč na 38,72 korun. Jatečné jalovice vykupovaly masokombináty za 27,91 Kč za kilogram, tedy o 0,16 Kč více než před týdnem. Za jatečné krávy inkasovali zemědělci 22,99 Kč/kg, o 0,73 Kč více. Cena kuřat se snížila o mírných 0,02 Kč na 22,04 Kč za kilogram.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down