07.02.2002 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci možná dostanou hypotéky na nákup půdy

Českým zemědělcům, kteří nemají peníze na nákup půdy, se rýsuje šance, že budou brzy moci získat hypoteční úvěr od PGRLF. Návrh na hypoteční úvěrování zemědělců z prostředků PGRLF má již vláda na stole. Na dnešních Zelinářských dnech to v Olomouci řekl prezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček.

"Vláda je ochotna dát PGRLF vyšší pravomoc a umožnit mu poskytování hypotečních úvěrů zejména na nákup zemědělské půdy. V současné době běží připomínkové řízení a doufám, že dobře dopadne a že ještě za této vlády budou mít čeští zemědělci možnost využívat hypoteční úvěry na nákup zemědělské půdy," uvedl Hlaváček. Za další pozitivní zprávu pro české zemědělce Hlaváček označil to, že Poslanecké sněmovně by měl být letos v září předložen nový zákon, který stanoví podmínky, za jakých bude možné českou zemědělskou půdu kupovat. "Je potřeba vytvořit potřebnou legislativu, která zabrání skupování české zemědělské půdy zahraničními zájemci," dodal Hlaváček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down