25.11.2008 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci připravují na leden protesty

Zemědělci na leden kvůli nízkým výkupním cenám mléka připravují protestní akce před prodejnami obchodních řetězců a některými mlékárnami. Řekl to dnes prezident Agrární komory Jan Veleba, podle kterého zemědělci o formě i místech protestu rozhodnou do konce roku. Současné výkupní ceny mléka jsou totiž podle zemědělců nerentabilní, což může vést k likvidaci chovů.

"Trh s mlékem se hroutí a farmářská cena už prolomila hranici sedmi korun za litr mléka," uvedl Veleba po dnešním jednání vedení Agrární komory, Zemědělského svazu, odbytových organizací a chovatelů skotu, které se týkalo situace na trhu s mlékem. Zemědělci podle něj pomocí specializované agentury zjistí, které obchodní řetězce mají na pultech nejvyšší podíl dovážených mléčných výrobků. "Uděláme si průzkum trhu a vybereme řetězce, které toho dovážejí nejvíce. Proti nim v lednu budou směřovány určité akce," uvedl Veleba.
Jednou z uvažovaných variant je například ta, že by zemědělci před supermarkety rozdávali lidem české mléčné výrobky. "To by bylo v tom lepším případě. V tom horším budou třeba obchody blokovat. O formě protestu budeme teprve rozhodovat," podotkl Veleba. Protestovat chtějí zemědělci v lednu i před mlékárnami. "Vybereme jednu až tři mlékárny, které se chovají nejhůře a farmářům dávají nejnižší ceny. Proti těmto mlékárnám bude v lednu rovněž provedena nějaká protestní akce," prohlásil Veleba.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down