29.06.2007 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci protestovali u prodejen Intersparu

Na několika místech protestovali dnes zemědělci pod vedením Agrární komory ČR u prodejen řetězce Interspar proti prodeji dovážených potravin, zejména masa. Rozdávali nakupujícím lidem letáčky propagující tuzemské potraviny. Kromě protestu proti dovozu běžných potravin má podle komory kampaň přispět i k propagaci domácích výrobků.

Ve Zlíně se sešly asi tři desítky protestujících, kteří k letáčků přidávali čerstvé párky. V Táboře asi padesátka zemědělců přidávala k letáčkům čerstvé koláčky.
V Hradci Králové protestovala u Intersparu asi stovka zemědělců. Podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby, který se hradeckého protestu zúčastnil, chtějí zemědělci, aby se na pultech obchodních řetězců, přes něž jde skoro 80 procent potravin, objevilo více české produkce. Podle Veleby budou akce na podporu českých potravin pokračovat. Po vyhodnocení dnešních protestů chce komora připravit výzvu politikům a po žních velkou letákovou akci v celé ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down