14.07.2020 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci se stále mohou hlásit do programu Provoz 2020

Téměř 1700 zemědělců dosud zažádalo o podporu prostřednictvím Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) v rámci programu Provoz 2020 – snížení jistiny úvěru. Tento program, na který je alokováno 500 milionů korun, je stále otevřen a probíhá příjem dalších žádostí. Informovala o tom tisková mluvčí PGRLF Barbora Šenfeldová s tím, že předpokládané ukončení příjmu žádostí je 30. září.

Mluvčí připomněla, že program Provoz 202 je určen pro malé a střední zemědělce z oblasti zemědělské prvovýroby, kteří v roce 2019 podali žádost o poskytnutí finanční podpory pojištění plodin, nebo hospodářských zvířat. Žadatel může dosáhnout až na 150 tisíc korun pro splacení jistiny úvěru, nesmí to být však více než 50 procent z nesplacené jistiny. „O tento druh podpory je mezi zemědělci velký zájem. Dobrou zprávou je, že program Provoz 2020 – snížení jistiny úvěru je stále pro žadatele otevřen. Přihlásit se do něj lze prostřednictvím jednoduchého online formuláře na webových stránkách www.pgrlf.cz,“ řekla Šenfeldová. Formulář žádosti je podle ní koncipován jednoduchou, vstřícnou, uživatelsky příjemnou formou, která žadatele nikterak nezatěžuje. "Žadatel o podporu může doložit úvěrovou smlouvu v horizontu až 30 dnů od podání žádosti. Může tedy zažádat u PGRLF a poté si vyjednat úvěr u komerční banky, vysvětlila. V případě, že žadatel již úvěrovou smlouvu má, může ji rovnou přiložit k samotné žádosti," dodala. Program Provoz 2020 je jedním z opatřeních, kterým Ministerstvo zemědělství reaguje na situaci spojenou s pandemií covid-19.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

  1. ... zrušte podmínku pojištění plodin nebo zvířat a taky si zažádám! proč je to zase jen pro velké agropodniky kterým dotujete pojištění?

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down