08.03.2001 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci si musejí poradit sami

Stát chovatelům dobytka nepřispěje na preventivní opatření, která by zabránila šíření nebezpečné nákazy slintavky a kulhavky. Podle ministra zemědělství Jana Fencla si totiž dokážou zemědělci s financováním ochrany poradit i bez pomoci státu. Ministr to dnes řekl novinářům během jednání 8. sněmu Agrární komory ČR

"Ochrana je v tuto chvíli v zájmu všech chovatelů. Jsou to výdaje, které by ekonomika každého chovatele měla unést. Myslím si, že by nyní měli chovatelé v každém případě učinit to, co jim Ústřední nákazová komise prostřednictvím Státní veterinární správy uloží," řekl.
Stejný názor jako ministr má i prezident AK Václav Hlaváček. "Není to problém, který nás nyní pálí nejvíce. Preventivní náklady totiž nehrají závažnou roli v problémech například s odbytem, které vyvstaly v souvislosti s BSE," vysvětlil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down