10.05.2007 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci si pochvalují déšť, i když není vydatný

Přestože v Pardubickém kraji nebyly srážky v uplynulých dnech tak vydatné, napršelo zhruba deset až dvanáct milimetrů, zatímco v jižních Čechách asi 30 milimetrů, polním plodinám pomohly, uvedl šéf Agrární komory Pardubického kraje Václav Kroutil. Dlouhodobé sucho v jarním období však výši výnosů ovlivní.

Sucho se promítne v hustotě porostů, rostliny obilnin tolik neodnožovaly. Například porosty jarního ječmene mají dvě odnože, zatímco při běžném počasí mají tři. Menší počet odnoží výsledně znamená méně klasů a nižší výnos, uvedl Miroslav Prauz ze společnosti Agro Jenišovice na Chrudimsku.
O něco lépe než na Pardubicku a Chrudimsku jsou na tom zemědělci na Svitavsku. Tam zapršelo více, už na začátku května spadlo šest až devět milimetrů a je to znát, řekl Jan Anderle ze Zemědělského družstva Růžový palouček Morašice na Svitavsku. Dodal, že na Pardubicku a Chrudimsku museli někteří zemědělci zaorávat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down