Zemědělská krajina a technika ve fotografiích

Témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou zachycuje výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka pod názvem Fotografie ZE MĚ, která je k vidění v Národním zemědělském muzeu v Praze. Výstava potrvá do 31. března. Informovala o tom tisková mluvčí Národního zemědělského muzea (NZM) Jitka Taussiková.

Miloš Sedláček je výraznou osobností současné české fotografie. Jeho práce se dají mezi jinými dobře rozeznat, má nápadný rukopis, který není samoúčelný. Fotografie je pro Miloše Sedláčka prostředníkem mezi vnitřním a vnějším světem, způsobem poznávání sebe sama i okolního světa. „Témata fotografické tvorby Miloše Sedláčka jsou různorodá a pro výstavu v Národním zemědělském muzeu vybral náměty zejména přírodní, krajinné a venkovské. Na výstavě se objeví i dosud nepublikované fotografie zemědělské krajiny a technik,“ sdělila. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ, která se uskutečnila včera, doprovodilo hudební vystoupení Jiřího Stivína a Vojtěcha Havla za doprovodu klavíristy Vladimíra Strnada. Hudebníci přednesli improvizaci inspirovanou právě touto výstavou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down