Zemědělská skupina Lukrom se pustila do vinařství

Zemědělská skupina Lukrom se sídlem v Lípě na Zlínsku rozšířila svou činnost o vinařství. Vinné hospodářství získala v rámci nákupu konkurzní podstaty akciové společnosti Agrosovín z Boršic, které se ocitla v konkurzu v dubnu loňského roku. Informoval o tom generální ředitel Lukromu Zdeněk Červenka.

K vinnému hospodářství patří 110 hektarů vinic, vinný sklep v Boršicích a značka Sovín. Dalších asi 40 hektarů vinohradu již Lukrom vlastní v okolí Mistřína na Hodonínsku a Velehradu na Uherskohradišťsku. „Budeme zpracovávat veškerou naši produkci, část hroznů chceme i přikupovat. Našim cílem ale není vysoký objem produkce, budeme se soustředit hlavně na kvalitu,“ uvedl Červenka. Nákupem konkurzní podstaty získal Lukrom také provoz živočišné výroby, stroje a zařízení pro rostlinnou výrobu a majetkovou účast v dalších dvou zemědělských společnostech. „Jednotlivé provozy jsme začlenili do příslušných výrobních divizí v rámci skupiny,“ uvedl Červenka.
Skupinu Lukrom tvoří 11 zemědělských společností, které se zabývají zemědělskou prvovýrobou, zpracováním zemědělských komodit a komplexními službami pro zemědělce. Největší společností skupiny je Lukrom, s.r.o., která je tvořena čtyřmi výrobními divizemi. Celkem ve všech firmách pracuje zhruba 600 zaměstnanců. Tržby skupiny činily v roce 2004 2,7 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *