Zemědělské muzeum otevře ve čtvrtek, pro zdravotníky zdarma

Národní zemědělské muzeum otevře ve čtvrtek své expozice v Praze a v Ostravě. Druhý a třetí adventní víkend a v neděli 27. prosince bude otevřena také pobočka v Kačině, informovalo v tiskové zprávě. Do konce roku budou zdravotníci a záchranáři, kteří se podílejí na zvládání koronavirové pandemie, vstup zdarma. Do muzea v Praze bude moci najednou 500 lidí, na Kačinu 50 a do ostravské pobočky 90.

V Praze muzeum spustilo těsně před uzavřením hlavní výstavu Lékaři rostlin, která představuje historii práce rostlionlékařů. Potrvá do června 2022. Před Vánoci se pak hodí navštívit výstavu Česká rybí kuchyně aneb kapr nejen o Vánocích, která se zabývá zpracováním a využitím české rybářské tradice.
Muzeum pak pracuje v Praze a na Kačině s výstavou Tajemství dřeva, v Praze je pak ještě panelová výstava na téma Kůrovec – pohroma lesa. "V muzeu potravin a zemědělských strojů v Ostravě připadá datum znovuotevření přímo na den oslav výročí 50 let pivovaru Nošovice, což je také téma hlavní výstavy sezony," dodala muzea Jitka Taussiková.
Počet návštěvníků komentovaných prohlídek bude omezený na devět plus průvodce. Návštěvníci budou muset mít po celou dobu prohlídky zakrytý nos a ústa rouškou nebo respirátorem. Měli by pak dodržovat rozestupy.
Vláda v neděli rozhodla, že po šesti týdnech se budou moci návštěvníkům otevřít i muzea a galerie, ale zatím jen do čtvrtiny své kapacity. Celá země ve čtvrtek přechází do třetího stupně protiepidemického systému.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. Velice by mne zajímalo, jak to asi tak v zemědělském muzeu vypadá. Docela dost by mě zajímalo, jaký tam je ve vnitř interiér. My bychom si totiž chtěli teď nově zařídit nějak náš byt a chtěli bychom jít i trochu do toho industriálního stylu, takže přemýšlíme a chodíme i po takovýchto větších budovách. S tou rekonstrukci by nám měla podle všeho pomoci firma http://pwinterier.cz

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down