08.02.2002 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělské veletrhy se blíží

Již za necelé dva měsíce se otevřou brány brněnského výstaviště, na kterém od 7. do 11. dubna proběhnou mezinárodní veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a ANIMAL VETEX. Tato trojice zemědělských výstav patří v letošním roce podle předsedy výstavního výboru Dušana Benži mezi tři největší v Evropě, neboť se jí zúčastní na 460 vystavovatelů, kteří přibližně na 38 tisících metrech čtverečních předvedou komplexní sortiment strojů, technologií a služeb, ať již české či zahraniční provenience, včetně hospodářských zvířat.

V informačním stánku MZe v pavilonu A2 budou připraveni zástupci ministerstva, PGRLF a SZIF, kteří budou v plné šíři informovat návštěvníky o veškerých podpůrných programech a dotacích, jež mohou využívat.
V rámci bohatého odborného programu se připravuje setkání prezidentů agrárních komor zemí usilujících o vstup do EU a řada seminářů: velká účast se očekává na semináři Společná zemědělská politika Evropské unie a využití strukturálních fondů v ČR. Hned první den budou udělena ocenění Grand Prix Techagro, kdy základním kritériem hodnocených exponátů bude inovace výrobku a originalita koncepčního, konstrukčního a funkčního řešení. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 11. března. Jízda zručnosti je letos připravena i pro návštěvníky, stejně jako soutěž o malotraktor v hodnotě sto tisíc korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down