Zemědělský podnik na Břeclavsku zvýšil vloni výnosy

 Zemědělský podnik Zemos z Velkých Němčic na Břeclavsku loni zvýšil výnosy na 215 milionů korun, což je meziroční nárůst o 31 milionů. Důvodem je prodej části sklizně z roku 2020. Zisk se zvýšil z 18 na 44 milionů korun a byl nejvyšší za více než deset let, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Podnik je součástí koncernu Agrofert.

Od roku 2015 podnik každoročně obhospodařuje zhruba 5000 hektarů půdy, a patří tak k největším na jižní Moravě. Největší část tržeb však plyne z živočišné výroby, protože v Němčicích se soustředí na chov mléčného skotu. Loni činily tržby z této činnosti 120 milionů korun. Podle informací na svém webu společnost chová 1220 dojnic, 250 býků ve výkrmu a 1400 kusů mladé skotu. Společnost také provozuje bioplynovou stanici. Loni výše obdržených provozních dotací dosáhla 46 milionů korun, předloni 63 milionů. O něco více než polovinu za dva roky tvořily dotace na zemědělskou činnost, druhá část spadá pod takzvané ostatní dotace. Pro firmu v posledních letech pracuje okolo 90 zaměstnanců. Vznikla v roce 1995, součástí Agrofertu se stala v roce 2008.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down