Zemědělský podnik ZOD Brniště podpoří zemědělské obory v České Lípě

Zemědělská firma ZOD Brniště rozšíří podporu stipendijního programu na středních školách v Libereckém kraji. Už loni se podnik dohodl na spolupráci se Střední školou hospodářskou a lesnickou ve Frýdlantu, kde bude od nového školního roku přispívat na stipendia v oboru Zemědělec-farmář a Agropodnikání. Teď se podpora rozšíří i na obor Zemědělec-farmář na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v České Lípě. Podmínky budou stejné jako ve Frýdlantu. Informovala o tom krajská radní pro školství Alena Losová.

ZOD Brniště je první firmou, která se v kraji do stipendijního programu zapojila. Cílem projektu je propagace zemědělských oborů. Jak řekl předseda představenstva ZOD Brniště Petr Kubíček, moderní zemědělství je zajímavým a mimořádně perspektivním technickým oborem se specifickými požadavky na znalosti zaměstnanců. Zároveň se množství farmářů a lidí, kteří chtějí pracovat v zemědělství, u nás i ve světě dlouhodobě snižuje. Tento fakt vytváří obrovskou šanci pro lidi, kteří se na tuto dráhu nyní vydají. Poptávka po jejich práci v budoucnu rychle poroste a s tím i možnosti dobrého a stabilního výdělku.

Motivační stipendium zavedl Liberecký kraj pro studenty oborů zejména ze strojírenství nebo stavebnictví. Studenti mohou získat měsíčně 250 korun v prvním ročníku, 300 ve druhém a 500 Kč v posledním ročníku a navíc každé pololetí dalších 1000 korun prospěchového stipendia. Za dobu studia je to až 16 500 korun. Na stipendium mají nárok všichni učni ve vybraných oborech, podmínkou je docházka bez neomluvených absencí a dosažený průměr známek. U zemědělských oborů je výjimka proti jiným oborů, že platí zpětně, je to i pro studenty, kteří už ty obory studují, dodala Losová.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *