06.11.2002 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělský svaz má jiné údaje než ombudsman

Podle informací Zemědělského svazu ČR se hodnota dosud nevypořádaného majetku družstev pohybuje kolem sedmi miliard korun. Pro Agroweb to řekl předseda svazu Miroslav Jirovský v reakci na vyjádření právníka ombudsmana, který uvádí částku více než dvojnásobnou.

Je to názor právníka ombudsmana, nevím z čeho vychází a je otázka, zda do této částky byly započteni jak členové tak i nečlenové družstev. Se souběžným vypořádáním obou těchto skupin se nepočítá. Navíc ombudsman již ve své zprávě za loňský rok kritizoval, že stát nevytvořil k vypořádání odpovídající podmínky,“ řekl Jirovský.
Podle jeho slov se družstva snaží o vyrovnání, ale je k němu třeba dát pravidla, protože družstva peníze neměla, měla majetek. „V tomto případě nelze mluvit pouze o těch, kdo žádají, ale také o těch, kteří své podíly v podnicích nechali. Ti musejí mít stejná práva, a musejí mít garantováno že o ten majetek, který zůstává v podniku nepřijdou,“ řekl s tím, že současný stav je dán nedokonalostí právního předpisu, který vydávání upravuje, tedy tzv. transformačního zákona, který je třeba podle něj v tomto smyslu doplnit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down