Zemědělský svaz: Stát ztížil přejezdy strojů po silnicích I. třídy

Stát podle Zemědělského svazu ČR změnil přístup k povolování přejezdů zemědělských strojů po silnicích první třídy. Předseda svazu Martin Pýcha uvedl, že zemědělci mají přejezdy dopředu hlásit a nechat si je schválit, což považuje za absurdní povinnost, protože se práce na polích řídí podle počasí. To, že zemědělci v případě využití silnice první třídy musejí požádat o povolení, potvrdil i mluvčí ministerstva dopravy.

"Vydali jsme v této věci tzv. opatření obecné povahy a umožnili přejezd přes silnice II. a III. tříd. K plošnému povolení pro silnice I. třídy jsme od Policejního prezidia bohužel dostali zamítavé stanovisko," uvedl na dotaz  mluvčí ministerstva František Jemelka.
"Nic mě v poslední době nenazvedlo tolik, jako je tato absurdní povinnost," řekl Pýcha na zasedání výboru svazu ve Větrném Jeníkově. Uvedl, že zemědělci kvůli počasí dopředu nevědí, kdy budou sklízet. Aby využili drahé stroje, jezdí s nimi i do jiných podniků, například s kombajny i na Slovensko. Některé podniky ani jinam než na silnici I. třídy vjet nemohou, řekl.
Zemědělský svaz podle Pýchy žádá, aby se záležitostí zabývala příslušná ministerstva. "Tak doufejme, že do žní bude ta situace vyřešená," řekl. Podotkl, že někteří zemědělci už mu volali a říkali, že jsou připravení s technikou zablokovat silnice, případně s ní dojet až do Prahy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down