Od příštího týdne až do referenda o vstupu do EU bude Agrární komora pořádat každé pondělí tiskovou konferenci k vývoji situace v zemědělství. Podle tajemníka AK Jana Záhorky o tom tento týden rozhodlo představenstvo komory.
Na tiskové konferenci v pondělí 19. května bude prezident AK Václav Hlaváček hovořit o nutných opatřeních k částečné kompenzaci propadu příjmů a ztrát ze zaorávek ozimů. Vysvětlovat potřebu dorovnání přímých plateb do výše vyjednané s Evropskou unií a informovat o situaci na trhu s agrárními komoditami. Na setkání s novináři jsou přizváni také představitelé Zemědělského svazu ČR, Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů a Agrární unie ČR.