Zemědělství má mít v příštím roce na výdaje o 3,1 mld. víc než letos

Ministerstvo zemědělství má mít podle návrhu ministerstva financí v příštím roce na výdaje 58,5 miliardy korun, meziročně o 3,1 miliardy Kč víc. Mluvčí úřadu Vojtěch Bílý sdělil, že resort dosud od ministerstva financí neobdržel bližší informace, nemůže proto specifikovat návrhy na změnu struktury rozpočtu. Proti loňskému rozpočtu má ministerstvo zemědělství dostat meziročně o 12,36 miliardy Kč méně.

Ministerstvo financí v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání vládě, snížilo výdaje více než polovině kapitol. Celkové výdaje státního rozpočtu navrhuje 1,876 bilionu korun a schodek 390 miliard korun.
Podle většiny ekonomů navržený schodek neodpovídá situaci veřejných financí ČR, které je nutné stabilizovat. Hrozí tak podle nich zhoršení ratingu země a následné zvýšení výdajů na obsluhu státního dluhu. Rozpočet podle zákonných pravidel musí vláda schválit a předložit Poslanecké sněmovně do konce září.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down