Zemos Lesná hodlá postavit nové stáje až pro 1600 zvířat

Zemědělský podnik Zemos Lesná ze Znojemska se chystá postavit nové stáje pro chov dojnic a opravit stáje pro výkrm skotu v obci Podmyče u Vranova nad Dyjí. Při maximálním stavu by zde mohlo být ustájeno až 1600 kusů zvířat. Vyplývá to z oznámení pro posuzování vlivů na životní prostředí v informačním portálu EIA.

Areál stojí severně od obce. Novostavby vzniknou v západní části, rekonstruovat se budou stáje ve východní části. Zemos předpokládá, že s výstavbou začne příští rok a v roce 2018 stavbu dokončí. „Současný stav je už neúnosný, systém chovu je neadekvátní požadavkům na produktivitu práce a na moderní ustájení zvířat,“ uvádí se v oznámení. Díky novostavbě se podaří zvýšit produktivitu práce, zjednoduší se zacházení se skotem a také půjde snáz zajistit bezpečnost a kvalitu mléka. Práci zde má najít osm lidí.

Podnik stavbu plánoval už v roce 2014, nakonec však změnil technologii ustájení, proto nechává posuzovat plánovanou stavbu znovu, aby mohl využít stavební povolení, které získal loni.

Novostavby mají být na místě stájí, které se zbourají. Jedna stáj pro dojnice bude mít kapacitu 390 míst, další také pro dojnice 348 míst. Další stáje budou sloužit odchovu mladého skotu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *