Zemřel letitý předseda sdružení vlastníků lesů František Kučera

Zemřel dlouholetý předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) František Kučera. Sdružení vedl od jeho vzniku, v minulém volebním období byl také pelhřimovským starostou. Zemřel náhle v pátek, bylo mu 67 let. Sdělila to mediální zástupkyně SVOL Jana Divišová.

"Ztratili jsme vzácného kolegu a přítele, lesnictví pak velkého profesionála, který dění v oboru mnoho let pozitivně ovlivňoval," uvedla Divišová. Kučera patřil v roce 1991 mezi iniciátory založení SVOL, předsedou sdružení byl od roku 1992. Léta působil ve vedení Městské správy lesů Pelhřimov. Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR je dobrovolnou organizací s celorepublikovou působností, která sdružuje vlastníky a správce nestátních lesů. Na konci minulého roku sdružoval SVOL přes 1300 vlastníků lesů. Hospodařili na více než půl milionu hektarů lesů, což je přibližně pětina jejich rozlohy v České republice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down