27.11.2007 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zetor hodlá rozšířit výrobu

Brněnský výrobce traktorů Zetor plánuje do pěti let postavit novou výrobní halu a proti loňsku ztrojnásobit objem výroby na 15 tisíc traktorů za rok. Do výroby v hale přijme podnik 300 nových zaměstnanců. Novinářům to minulý týden v Brně při návštěvě prezidenta Václava Klause v Zetoru řekl předseda představenstva společnosti Pavol Hubočan.

Vloni činily tržby Zetoru 4,9 miliardy korun, letos podnik očekává 5,4 miliardy. Po dostavbě haly by měly přesáhnout desetimiliardovou hranici. Nová hala by se měla stavět v příštích třech letech. Podle předběžných plánů bude mít rozlohu deset tisíc metrů čtverečních a podnik ji postaví na okraji areálu v Brně-Líšni.
Vloni firma vyrobila kolem pěti tisíc strojů, letos očekává prodej asi sedm tisíc traktorů. Kolem 90 procent výroby Zetoru jde na export, naprostá většina traktorů končí v zemích Evropské unie. V roce 2009 by se měl v nabídce Zetoru objevit nová řada nejsilnějších traktorů Maxtera. Především na její vývoj hodlá podnik během tří následujících let investovat 1,5 miliardy korun. Zetor vlastní z většiny slovenská skupina HTC. Základní kapitál tuzemských podniků skupiny se pohybuje kolem miliardy Kč. Ke konci listopadu zaměstnávaly kolem 1700 lidí

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down