20.06.2007 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zetor hodlá zůstat nejprodávanějším traktorem v Polsku

Brněnský Zetor, který je čtvrtým rokem nejprodávanější značkou traktorů na polském trhu, chce letos v Polsku zopakovat loňské rekordní výsledky. Plánuje zde prodat tři tisíce traktorů a hospodařit s tržbami kolem dvou miliard korun. Informoval o tom ředitel polského zastoupení Zetoru Jaroslav Viktora.

Firma letos musela kvůli nařízením, jež se týkají emisí, stáhnout několik typů traktorů. "Přestože se tak zúžila nabídka, chceme o něco zvýšit loňský obrat, a to především růstem objemu prodeje zemědělské techniky," uvedl Viktora. Upozornil, že zahraniční firmy musejí dodržovat v Polsku předpisy Evropské unie, které se týkají emisí, polské společnosti nikoli. "Máme tak nerovnou pozici na trhu, ale snad se to brzo změní," dodal.
Dynamika růstu prodeje zemědělské techniky je podle Viktory asi 30 až 40 procent ročně. Zetor v Polsku zastupuje Humpolecké strojírny, Rožmitálské strojírny nebo Sukov Babice a další české výrobce. Firma má na polském trhu podíl zhruba 25 až 30 procent. Polsko se po rozšíření EU stalo pro Zetor nejvýznamnějším exportním teritoriem. "Odebíráme zhruba 48 procent české produkce," řekl Viktora. Výhodou Polska je velikost trhu, množství obyvatel svázaných se zemědělstvím a výhodný kurz zlotého vůči koruně.
Zetor v Polsku prodejem traktorů a českých zemědělských strojů vykázal tržby 1,9 miliardy korun a zisk okolo 25 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down