29.06.2004 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zetor loňský rok skončil se ziskem

Valná hromada akciové společnosti Zetor schválila na svém dnešním řádném zasedání auditovanou účetní závěrku za rok 2003. Z té vyplývá, že společnost dosáhla v roce 2003 zisk ve výši 13,243 milionů Kč a provozní zisk ve výši 81 mil. Kč. Konsolidovaný výsledek za celou skupinu Zetor pak představoval zisk ve výši 159,322 milionů Kč.

Valná hromada odsouhlasila následující rozdělení zisku společnosti Zetor, a.s., ve výši 13,243 milionů Kč:

 Přibližně 414 tisíc Kč přiděleno do rezervního fondu.
 Zbývajících přibližně 12,8 milionů Kč převedeno ve prospěch účtu – Nerozdělený zisk z minulých období.

Kromě schválení hospodaření za rok 2003 a několika organizačních bodů, zvolila valná hromada dva nové členy dozorčí rady společnosti Zetor, a.s. Těmi se stali Ladislav Štica a Ing. Radomír Grauzeľ. Oba noví členové dozorčí rady byli do svých funkcí nominováni majoritním akcionářem - společností HTC holding.

Rok 2003 byl pro skupinu Zetor obdobím pozitivních hospodářských výsledků a výrazného rozvoje obchodních aktivit. Kromě zisku ve výši 13,243 milionů Kč respektive konsolidovaného zisku celé skupiny ve výši 159,322 milionů Kč společnost výrazně posílila svou přítomnost na klíčových trzích, jako jsou Velká Británie, Francie, Irsko či Spolková republika Německo. Nejvyšší nárůst obchodních aktivit byl přitom zaznamenám na trzích v Polsku (zvýšení prodejů o 571 traktorů) a v USA (zvýšení prodejů o 237 traktorů). Zetor se současně soustředil na intenzivní dobudování vlastní prodejní sítě, která se stane páteří úspěšného růstu exportních aktivit do dalších let. Zároveň Zetor otevřel také nová obchodní zastoupení v Litvě, Bulharsku, Zimbabwe a Angole.

Celkové konsolidované tržby z prodeje vlastních výrobků dosáhly za rok 2003 2,535 miliardy Kč, což v meziročním srovnání s rokem 2002 znamená nárůst o 18,3 %. Tehdy celkové konsolidované tržby skupiny Zetor dosáhly 2,142 mld. Kč. Za rok 2003 Zetor prodal celkem 4848 traktorů Zetor.

V trendu pozitivních hospodářských výsledků společnost pokračuje i v letošním roce. Za první čtyři měsíce letošního roku společnost vykázala provozní zisk ve výši 41,6 milionů Kč, což ve srovnání s rokem 2003 znamená nárůst o 112 %. Společnost současně zaznamenává dynamický růst tržeb z prodeje vlastních produktů - které za první čtyři měsíce roku 2004 činily 1,053 miliardy Kč. Zetor celkem prodal za první čtyři měsíce 2011 traktorů a překročil tak přijatý výrobní plán pro rok 2004 o 31 %. 98 % produkce přitom míří na zahraniční trhy. Celkově Zetor plánuje letos vyrobit 5500 traktorů. Zetor současně patří k největším zaměstnavatelům v brněnském regionu a v současnosti zaměstnává stabilní počet přibližně 1200 zaměstnanců a vytváří sekundárně dalších 6 tisíc pracovních míst u svých dodavatelů a obchodních partnerů.

Jak již bylo zmíněno, valná hromada na svém dnešním zasedání zvolila dva nové členy dozorčí rady – nominované majoritním akcionářem – HTC holding:
Ladislav Štica (53) působí současně jako ředitel kontroly společnosti HTC holding a.s.
Ing. Radomír Grauzeľ (32) působí současně jako ředitel kvality společnosti HTC holding a.s.

Z dozorčí rady na vlastní žádost z důvodů plnění dalších pracovních povinností odešli Ing. Peter Ondro a JUDr. Alexander Károlyi.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down