04.12.2006 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zetor napřesrok zahájí výrobu nového modelu Proxima Plus

Více než 900 traktorů nového modelu Proxima Plus chce prodat příští rok brněnský Zetor. Sériová výroba tohoto modelu má být zahájena v únoru 2007. Informoval o tom mediální zástupce Zetoru Miroslav Toman.

Zetor začal v současné době s výrobou ověřovací série, na první měsíc už má 80 objednávek. Celkový letošní prodej zetotu se má pohybovat kolem 6800 strojů. Nová řada zahrnuje tři modely o výkonech 60, 66 a 74 kilowatt.
O Proximu Plus mají největší zájem zákazníci v České republice. Poptávka je však i ve Velké Británii, Skandinávii, Francii a Spojených státech. Právě to jsou pro Zetor klíčové trhy i u současných strojů. Od začátku roku 2006 prodal podnik celkem 2312 starších modelů řady Proxima a 1445 strojů původní verze Forterra, většinu v zahraničí.
Letos v červnu vyjel ze závodu v Brně-Líšni první traktor Forterra 4C, nejvýkonnější stroj v aktuální nabídce. Zatím se ho prodala skoro 100 kusů, do konce roku by to mělo být ještě o polovinu víc. Příští rok plánuje do stroje montovat novější motor, který splňuje přísnější emisní limity Evropské unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down