01.11.2006 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zetor opouštějí krizoví manažeři

Brněnský Zetor opouští krizový management. Výkonného ředitele Zetoru Vojtecha Pánika nahradí dosavadní finanční ředitel Pavol Hlubočan. Odchází i ředitel obchodní firmy Zetor Trade Lubomír Mikolaj, kterého nahradí Radovan Putna. Zetor opouští i provozní ředitel Jaromír Varo. Manažeři ukončili restrukturalizaci podniku a jednají s majitelem Zetoru, společností HTC Holding o dalších projektech, na nichž by se mohli podílet, informovala Asociace zemědělské a lesnické techniky.

Tradiční výrobce traktorů vykazuje stále lepší hospodářské výsledky. Za prvních devět měsíců 2006 má Zetor tržby ve výši 2,8 miliardy korun. Od začátku roku 2002, kdy byl v Zetoru nastartován proces restrukturalizace, vzrostly tržby o 32 procent. Za první tři čtvrtletí opustilo brány firmy 4550 traktorů a 180 traktorových komponentů, tedy o šestnáct procent více než ve srovnatelném loňském období. Nejvíce traktorů putuje na polský trh, uvedla asociace výsledky firmy.
Obrat skupiny Zetor by se měl letos podle sdělení asociace vyšplhat na 4,2 miliardy korun, což je o 40 procent více než před třemi léty. Zisk by měl tento rok převýšit 250 milionů. Od roku 2003 Zetor téměř zdvojnásobil prodej, a to z 2500 na 4500 kusů. Ve firmě nyní pracuje 1100 lidí, Zetor hledá dalších třicet pracovníků do výroby, administrativy i středního managementu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down