25.05.2006 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zetor zvyšuje odbyt

Společnost Zetor utržila letos za první čtvrtletí 882 milionů korun, což je o třetinu více než v loňském roce. Ve sledovaném období prodala zatím 1449 traktorů. Firma odhaduje, že v roce 2006 vydělá 167,6 milionu korun a na trh dodá 6800 strojů. Do roku 2010 hodlá podnik vyrábět v Líšni podle odhadů vedení asi 11 tisíc traktorů, později až 15 tisíc traktorů, sdělil finanční ředitel firmy Pavol Hubočan.

Zetor letos opustí závod na motory v brněnských Husovicích a vyrábět bude jen v Líšni. Zvýšení výroby chce podnik dosáhnout růstem produktivity a náborem nových pracovníků. K loni zaměstnávaným 1100 osobám by mělo přibýt čtyřicet až padesát.
Většina produkce vyrobená za tři měsíce letošního roku tradičně směřovala na evropské trhy, nejvíce 625 traktorů, koupili zákazníci v Polsku. Letos chce podnik dostat své stroje do Iráku, Ruska a na Ukrajinu. Zároveň chce posílit svou pozici na estonském, portugalském nebo tureckém trhu, řekl ředitel Zetoru Vojtech Pánik. Firma si hodně slibuje i od dvou nových modelů, které letos uvede na trh. Určeny budou hlavně pro evropský a severoamerický trh. Stroj Proxima Plus přijde na trh koncem tohoto roku, model Forterra 4C, se začne vyrábět už v červnu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down