14.06.2012 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zika rezignoval na funkci

Ministr zemědělství Petr Bendl přijal rezignaci Radima Ziky na funkci ředitele Pozemkového fondu ČR z osobních důvodů. Sdělilo to ministerstvo zemědělství s tím, že Bendl na včerejším jednání vlády o této rezignaci informoval premiéra. Fond bude zatím řídit první náměstek Petr Šťovíček.

Já jsem již na konci minulého roku avizoval, že chci ukončit svou práci pro PF ČR zároveň s jeho zánikem," sdělil Zika. Dodal, že premiér Petr Nečas a ministr Bendl však v posledních dnech vyjádřili názor, že pro zachování kontinuity agendy PF ČR je vhodné, aby jeho vrcholné vedení pokračovalo ve své práci i po 1. lednu 2013. Proto jim nabídl, že odejde okamžitě.
Ministerstvo zemědělství na zasedání vlády před Vánocemi předložilo zprávu o transformaci fondu a pozemkových úřadů, v níž kritizovalo pomalé tempo přípravy fondu na přeměnu a plýtvání veřejnými prostředky. MZe se také nelíbilo, že fond vypisuje tendry na výrazně delší dobu, než zbývá do ukončení jeho transformace. Bendl proto sestavil šestičlenný tým, který dohlíží na transformaci a ukončení činnosti fondu.
Podle dubnových informací Hospodářských novin vyšetřuje směnu lukrativních státních pozemků v lyžařském areálu Bedřichov v Jizerských horách za běžná pole na Liberecku a Třebíčsku policie.
Pozemkový fond spravuje státní nemovitý a movitý majetek v zemědělství, prodává a pronajímá půdu, převádí majetek státu na obce. Vznikl k 1. lednu 1992. V současné podobě, kdy je právnickou osobou zapsanou v obchodním rejstříku, má fungovat do konce roku 2012. K 1. lednu 2013 by se měl stát organizační složkou státu podřízenou ministerstvu zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down