28.06.2019 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk české pobočky výrobce cukrovinek meziročně stoupl

Zisk české pobočky předního světového výrobce cukrovinek Nestlé loni meziročně stoupl o 1,6 procenta na 578 milionů korun. Tržby klesly asi o 200 milionů korun na 10,5 miliardy. Hospodářské výsledky oznámili zástupci společnosti. Továrny v olomouckém závodu Zora a závodu Sfinx v Holešově loni vyrobily 64 017 tun cukrovinek a chlazených potravin za zhruba 5,1 miliardy korun, produkty za necelých 2,9 miliardy korun šly na export. K těmto dvěma závodům loni přibyla také výroba chlazených vegetariánských pokrmů Tivall v Krupce.

Zora vyrobila 41 063 tun čokoládových cukrovinek, z toho například bylo 908 tun tyčinek Kofila, 3689 tun tyčinek Margot či 6533 tun Studentské pečetě. Sfinx pak vyrobil 15 882 tun bonbónů, z toho například 1055 tun Lentilek či 9253 tun želé. Tivall v Krupce, jehož majoritním vlastníkem se stalo Nestlé loni, vyrobil 7072 tun výrobků prodávaných pod značnou Garden Gourmet.
"Očekávám, že i letošní rok přineseme nové růstové příležitosti pro naši společnost, ať už se jedná o nové značky jako Garden Gourmet, YES! nebo Starbucks, či inovace ve stávajícím portfoliu, díky kterým si naši pozici v rámci českého potravinářství dál posílíme a budeme pokračovat v investicích v našich továrnách," uvedl generální ředitel Nestlé Česko Torben Emborg.
Kromě pochoutek vyrábí společnost také dehydratované potraviny Maggi, kávu a nápoje Nescafé, Caro nebo Granko, kojeneckou výživu Nestlé a Beba i krmivo pro domácí mazlíčky Purina, Friskies nebo Felix.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down