05.02.2008 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk Lesů ČR bude o něco vyšší

Státní lesy vykážou za minulý rok zisk přibližně 630 milionů korun, což je zhruba o 230 milionů Kč více, než uváděl generální ředitel Jiří Novák na začátku ledna jako plán.

Jak uvedly dnešní Lidové noviny. V roce 2006 podnik vydělal před odečtením daní 2,2 miliardy Kč, tedy 1,658 miliardy korun čistého.
Podle deníku však státní podnik dostal za kubík dřeva v porovnání s ostatními lesnickými firmami výrazně méně. Při těžbě téměř devíti milionů kubíků získaly Lesy ČR 73 korun na metr krychlový, což je údajně nejnižší hrubý zisk na metr krychlový dřeva u nás.
Lesy ČR se brání tím, že čísla je nutné vidět v souvislostech. "Zvýšily se náklady na zpracování kalamitní těžby. LČR neměly na rok 2007 uzavřené žádné smlouvy na poskytování služeb, tedy žádný nástroj na zpracování kalamity," uvedl mluvčí LČR Radek Drahný. "V důsledku problematického odbytu kalamitního dříví musely LČR uskladnit dříví na mokrých a suchých skladech. Při tom došlo ke ztrátě kvality a snížilo se i celkové zpeněžení," dodal Drahný.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down