Zisk pivovaru Anheuser-Busch InBev je nižší, než se předpokládalo

Největšímu světovému pivovaru Anheuser-Busch InBev stoupl hrubý provozní zisk ve třetím čtvrtletí o 1,3 procenta na 4,75 miliardy eur (131,7 miliardy korun). To je méně, než se očekávalo, oznámila firma. Obchodníci na jejím největším trhu ve Spojených státech snižovali zásoby a trh v Brazílii po fotbalovém mistrovství světa stagnoval. Na prodeji se projevila i horší situace na Ukrajině a v Rusku.

Analytici očekávali, že hrubý provozní zisk EBITDA za tři měsíce do září dosáhne pětI miliard eur. Čistý zisk za tři měsíce do září stoupl na 2,32 miliardy eur z 2,21 miliardy eur před rokem.
Prodej piva ale klesl o 2,7 procenta. Společnost uvedla, že na objemu prodeje se projevilo zhoršení v Rusku a na Ukrajině a srpnové deštivé počasí na západě Evropy. Pokles prodeje zaznamenala také v Severní Americe a v oblasti Asie a Tichomoří. V Číně se jí naopak dařilo. Čínští spotřebitelé častěji sahali po jejích prémiových značkách Harbin a Budweiser a základní zisk jí tam stoupl o pětinu.
Společnost Anheuser-Busch InBev se domnívá, že třetí čtvrtletí bylo z hlediska ukazatele EBITDA ojedinělé a neodráží očekávané budoucí trendy v byznysu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *