30.06.2009 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk Staropramenu loni klesl

Zisk společnosti Pivovary Staropramen se loni snížil přibližně o polovinu na 289,6 milionu korun z předloňských 578,4 milionu Kč. A to i přesto, že tržby z prodeje ale firmě meziročně vzrostly na 4,05 miliardy z 3,84 miliardy korun v roce 2007. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za rok 2008.

Podle generálního ředitele společnosti  Zbyňka Kováře byl výsledek hospodaření v roce 2007 byl ovlivněn jednorázovým prodejem nemovitostí. Množství prodaného piva z produkce Pivovarů Staropramen bez započtení zahraniční licenční výroby loni vzrostlo o 0,7 procenta na 3,26 milionu hektolitrů piva, uvedla společnost již dříve.
Zvýšil se zejména export značky Staropramen, o tři procenta. Pivovary Staropramen loni vyvážely pivo do 32 zemí světa. Pivo směřovalo zejména do Velké Británie, Německa, Švédska a na Slovensko. Téměř o pětinu meziročně vzrostla také licenční výroba piva v zahraničí.
Pivovary Staropramen jsou druhým největším producentem piva v České republice. Na domácím trhu mají zhruba patnáctiprocentní podíl. Firma je součástí skupiny Anheuser-Busch InBev, největšího světového producenta piva.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down