07.05.2007 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk Zetoru v prvním čtvrtletí vzrostl

Strojírenská skupina Zetor zvýšila v letošním prvním čtvrtletí provozní zisk na 58,87 milionu Kč. Oproti prvním třem měsícům roku 2006 je to nárůst o 42 procent. Informoval o tom Miroslav Toman z mediálního zastoupení společnosti.

Tržby vzrostly o osm procent na 1,3 miliardy Kč. Výrazné zvýšení zisku způsobila podle Tomana hlavně dlouhodobá restrukturalizace firmy.
Jeden z největších evropských výrobců traktorů prodal od ledna do března 1853 strojů, o třetinu víc než loni za stejnou dobu. Zetor má dodávky rozděleny do 28 teritorií, na všech se mu v prvních třech měsících roku dařilo podle plánu. Necelou polovinu traktorů prodal v zemích Evropské unie. Dalších 126 strojů šlo do USA, asi 92 jich firma prodala v Irsku. Třeba v Brazílii prodal 160 strojů traktorových komponentů, tedy čtyřikrát víc než v prvním čtvrtletí roku 2006. Zatím má podnik pevné objednávky na celkem 4570 traktorů, což je víc než 63 procent z ročního plánu výroby a prodeje a zabezpečuje to zakázkovou náplň do konce července, popsal Toman.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down