15.06.2010 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Získali ocenění

Celkem deset ocenění odborníků, z toho jeden titul šampióna a rovnou dvě zlaté medaile, si z letošního 19. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky vín Vinoforum 2010, která se konala 3. a 4. června v Ostravě, odvezly výrobky skupiny Bohemia sekt. Agroweb o tom informovala marketingová specialistka společnosti Hana Karnoldová.

„Letošní ročník znamenal velký úspěch pro Bohemia sekt..Šampiónem šumivých vín se stalo Chateau Bzenec brut, hned dvě vína naší skupiny odborná porota ocenila zlatými medailemi, a to Rulandské bílé 2007 výběr z hroznů z Vinařství Pavlov a Cabernet Sauvignon 2008 pozdní sběr z Habánských sklepů,“ pochlubil se Josef Vozdecký, generální ředitel společnosti Bohemia sekt. „Těší nás pochopitelně také netradiční ocenění, které na soutěži přidělovala komise veřejnosti a to titul šampiona pro sekt Louis Girardot.
V tomto roce se do soutěže přihlásilo celkem 476 vín z 15 zemí, dokonce i z vinařsky „exotických“ destinací jako z Polska či Nizozemska. V mezinárodní porotě zasedli specialisté z Izraele, Jihoafrické republiky, i Velké Británie a rozdali celkem 156 medailí.
Bohemia sekt kromě titulu šampióna, ty se rozdaly jen tři, a dvou zlatých medailí získala ještě pět stříbrných medailí a dvě bronzové. „Doufám, že příští rok se nám podaří přetavit nějaké stříbrné medaile ve zlaté,“ doplnil Vozdecký.
Vinoforum vzniklo z popudu někdejšího slovinského ministra zemědělství Jože Protnera a slovenského profesora enologie Fedora Malíka a od r. 1991 se koná v různých zemích střední Evropy. Letošní ročník pořádal za podpory Vinařského fondu ČR a spolupráce s Clarion Congress Hotelem Ostrava, Svazem vinařů České republiky a Národním vinařským centrem Klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down