31.08.2000 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zítra se rozjíždí Agrocenzus

Nejrozsáhlejší statistické šetření v našem zemědělství poslední doby- Agrocenzus 2000 - začíná zítra 1.září a potrvá do 31. října. Jak jsme již na agrowebu i v týdeníku Zemědělec informovali, sčítání organizuje Český statistický úřad spolu se zemědělskými organizacemi a institucemi, například Agrární komorou. Akce má přijít na 45,9 milionu korun. První výsledky Agrocenzu by podle ČSÚ měly být známy asi v dubnu příštího roku.

Drobné zemědělské podnikatele osloví školení tazatelé, větším podnikům zašle ČSÚ podrobné dotazníky. Šetření by mělo pokrýt zhruba 99 procent zemědělské produkce. V dotazníku je třeba vyplnit základní údaje o obhospodařované výměře zemědělské půdy a pěstovaných plodinách, stavu hospodářských zvířat, základním mechanizačním vybavení a ustájení. Mají být uvedeny rovněž ekologické a mimoprodukční aktivity zemědělců včetně agroturistiky.
Akce se týká všech podnikatelů a podniků, které hospodaří na výměře nejméně jednoho hektaru. Minimálním kritériem šetření u živočišné výroby bez půdy je jeden kus skotu nebo dvě prasata, čtyři ovce či kozy, 50 kusů drůbeže, 100 králíků nebo 100 kožešinových zvířat. U rostlinné výroby intenzivních plodin je stanovena dolní hranice na 1500 metrů čtverečních vinic, sadů, zeleniny nebo květin, případně 300 metrů skleníků a pařenišť.Sčítání se bude vztahovat i na podnikatele v chovu ryb a rybolovu (na vodní ploše bez omezení výměry).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down