19.03.2014 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zítra sněm Agrární komory ČR zvolí nové vedení, na prezidenta kandiduje Miroslav Toman

Sněm Agrární komory ČR ve čtvrtek zvolí své vedení na nadcházející tři roky. Jediným kandidátem na prezidenta největší nevládní organizace českých zemědělců je staronový šéf Potravinářské komory a bývalý ministr zemědělství Miroslav Toman. Informaci potvrdil současný prezident komory Jan Veleba. Ten stojí v čele komory devět let od roku 2005 a letos již kandidovat nebude.

Agrárníci budou v Olomouci kromě prezidenta volit také dva viceprezidenty, kompletní představenstvo a dozorčí radu. O pozici viceprezidenta se uchází Velebův předchůdce Václav Hlaváček, který organizaci vedl v letech 1997 až 2005. Jeho protikandidátem by měl být člen představenstva komory za Královéhradecký kraj Jaroslav Vojtěch. Na post druhého viceprezidenta je jediným kandidátem současný viceprezident Bohumil Belada. Hlasovat by se ve čtvrtek mělo mimo jiné o rozšíření počtu viceprezidentů ze dvou na pět až šest. V případě, že tento návrh projde, rozšíření by platilo až od příštího roku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down