Životní pojištění nabralo dech

Česká asociace pojišťoven (ČAP) shromáždila od svých členů předběžné výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Vyplývá z nich, že životní pojištění se po loňské stagnaci začíná opět rychle rozvíjet, informoval za asociaci tajemník sekce PR Jan Kábrt.

Celkové předepsané pojistné členů ČAP v tomto období dosáhlo 32,3 miliardy korun, což znamená 101,3 % úrovně stejného období roku 2005, sdělil Kábrt.
Předepsané pojistné životního pojištění vzrostlo o 5 % proti srovnatelnému období roku 2005 a dosáhlo hodnoty 11 mld. Kč. Jeho podstatnou část 8,4 mld. Kč tvoří běžně placené pojistné, které vzrostlo o 9,8 %. Přitom v prvním čtvrtletí 2005 byl zaznamenán v životním pojištění pokles o celých 8 %, vyčíslil tajemník.
„I když se výsledky týkají pouze krátkého období, jde v životním pojištění, obzvláště ve srovnání s loňským prvním čtvrtletím, o velmi slibný začátek roku,“ konstatoval prezident asociace Ladislav Bartoníček.
V případě neživotního pojištění dosáhlo podle Kábrta předepsané pojistné v letošním prvním čtvrtletí 21,3 mld. Kč, což je stejná úroveň jako v loňském roce. I tady je se projevuje obrat k lepšímu, neboť v prvním čtvrtletí 2005 pokleslo o 3,9 %.
Počet smluv ve kmeni stoupl oproti srovnatelnému období loňského roku o 3,7 % na celkových 23,7 mil. V pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vzrostl počet smluv o 4,7 % na 5,4 mil. Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *