Životní prostředí a dopad na zvěř

V prostorách zámku Židlochovice se zítra uskuteční mezinárodní konference Myslivost ve střední Evropě nesoucí podtitul Společné kořeny v minulosti, společná témata v současnosti a společné hledání cesty do budoucnosti. Pořadatelem odborného setkání je Institut ekologie zvěře Veterinární a farmaceutické univerzity Brno a Středoevropský institut ekologie zvěře. Hlavní téma se bude letos věnovat problematice stále intenzivnějšímu využívání životního prostředí a jeho dopadům na životní podmínky zvěře. Informovala o tom mluvčí Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Lucie Stejskalová.

„Tématem letošního setkání předních odborníků v oblasti myslivosti jak z ČR, tak Rakouska, Německa a Slovenska, je především problematika spojená se stále intenzivnějším využíváním životního prostředí, které má značný negativní dopad na zvěř a její životní podmínky,“ říká MVDr. Miroslav Vodňanský Ph.D., vedoucí Institutu ekologie zvěře Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.
Během setkání proběhne celkem sedm přednášek a navazujících diskusních bloků, ve kterých bude problematika vzrůstajícího zneklidňování zvěře a intenzivního zatěžování životního prostředí rozebírána na základě zkušeností odborníků z jednotlivých účastnických zemí. Další témata se zaměří například na trávení volného času v přírodě, úlohy myslivosti v současnosti. Přitom bude představen pilotní projekt ČR, který se zabývá výchovou mládeže k zodpovědnému přístupu k přírodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *