12.06.2009 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zjednodušení výdajových paušálů

Výdajové paušály pro řemeslníky nebo zemědělce by se měly zjednodušit a zvýšit. Navrhl to v Poslanecké sněmovně poslanec ichal Doktor. Svůj návrh hodlá vtělit do projednávané novely zákona o povinném balení lihu, kterou poslanci propustili do závěrečného hlasování. Výdajové paušály mohou využít někteří podnikatelé místo toho, aby podrobně dokládali své výdaje, které si odečítají ze základu daně.

Pokud návrh začne platit, budou moci nové limity využít zpětně již za letošní rok. U řemeslníků nebo zemědělců by se měly zvýšit na 80 procent z nynějších 60, u ostatních živností by se sjednotily na 60 procent. U příjmů z nájemného by zůstaly na 30 procentech.
Novela zákona se hlavně dotýká novinek v povinném značení lihu. Mění například definici spotřebitelského balení lihovin. Například nově se bude spotřebitelským balením rozumět nejvýše šestilitrová nádoba s alkoholickým nápojem, určená k prodeji konečnému spotřebiteli. Novela také řeší způsob zacházení s páskami, kterými se alkohol označuje, i tresty za porušení zákona.
Poslanci by měli definitivně rozhodnout o této novele i o Doktorově návrhu v závěrečném čtení příští týden. Pokud novelu schválí, zamíří do Senátu. Účinnosti by měl zákon nabýt první den v měsíci po vyhlášení ve sbírce zákonů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down