02.04.2007 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zjednoduší žádosti?

Ministr zemědělství Petr Gandalovič se chce zasadit o zjednodušení procesu žádostí o dotace z Evropské unie. Podle něj je to otázka letošního roku. Pravidla, která by to měla umožnit, by měla být k dispozici se spuštěním Programu obnovy venkova. Ministr to uvedl minulý týden po setkání se zemědělci na Kolínsku a Kutnohorsku. „Uděláme všechno pro to, aby se peníze podařilo zcela vyčerpat,“ prohlásil.

Právě administrativní náročnost žádostí o dotace způsobuje totiž potíže zejména soukromě hospodařícím zemědělcům, kteří nemají peníze na to, aby si na vypracování žádostí o dotace zaplatili odborné firmy. Problémy mají ale i velké firmy. „Ale ty na to mají lidi, které my nemůžeme zaměstnávat, protože jsme malí,“ řekl předseda Asociace soukromého pro okresy Kolín, Kutná Hora a Nymburk Roman Noll. Soukromý zemědělec Miloslav Zapletal z Nové Vsi na Kolínsku postrádá zejména komplexní informace, co všechno bude k žádosti třeba.
Podle Antonína Šárovce, předsedy společnosti Agro Podlesí Červené Janovice na Kutnohorsku tyto podpory jsou dnes otázkou udržení konkurenceschopnosti podniku. „Musím mít stejné podmínky jako třeba bavorský farmář. Pokud to tak nebude, tak je problém, abychom jim stačili,“ sdělil.
Gandalovič připomněl, že i ve své předchozí funkci ministra pro místní rozvoj nechal zpracovat materiál, který popisoval byrokratické bariéry, které musejí lidé při vyřizování žádostí překonat. „Totéž chceme udělat i na ministerstvu zemědělství abychom to co nejvíce zjednodušili,“ dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down