05.09.2006 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zkažené maso našli i Rakušané

Se zkaženým masem se nepotýká jen Německo, ale eho výskyt v deset podnicích ve Vídni, Dolních Rakousích, Tyrolsku a Štýrsku hlásí i naši jižní sousedé. Mnichovský obchodník, u něhož policie objevila závadné maso minulý týden, je totiž dodával nejen do tureckých bister v Německu, ale i do asijských restaurací v Rakousku, z toho do tří vídeňských.

Zatím není jasné, zda toto maso opravdu snědli zákazníci zmíněných podniků. Jde již o druhý skandál se zkaženými portravinami v krátké době, který odhalilo Rakousko a krerý má svůj původ v Německu. Před několika dny byly totiž ve skladu 40 kilometrů od Vídně objeveny prošlé potravinářské výrobky, včetně sýrů a kuřecích křidýlek. Přelepovaly se také etikety u pečiva či dresinků do salátů. Je zajímavé, že k zákazníkům firmy patřily především luxusní hotely a restaurace.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 46MB (9.2% of 500MB)