08.04.2008 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zkrachovalý Adex se v dražbě prodal

Bývalého největšího zpracovatele krůt u nás, Adex Agro, vydražil v pondělí podnikatel z České Lípy. Za podnik v Lomu u Tachova zaplatí vyvolávací cenu 28,2 milionu korun, o 1,2 milionu Kč vyšší než byla v prvním kole dražby v únoru. Čtyřmilionovou dražební jistinu složil ještě jeden zájemce, který se ale do licitace nezapojil. Informoval o tom konkurzní správce zkrachovalého Adexu Vojtěch Levora.

Adex vydražil jako fyzická osoba Vladimir Vladimirov, jehož firma ANDY má v České Lípě kolem 200 lidí. V roce 1992 začal s prodejem dílů automobilů VAZ a Škoda, poté koupil obchodní dům ve městě, spravuje nemovitosti, vlastní realitní kancelář a penzion.
"Budeme chtít obnovit potravinářství, pokud to bude životaschopné," řekl Vladimirov ČTK. Nyní zpracuje analýzu hospodaření, nabídky chovatelů krůt a zjistí stav technologie. Pokud by rozbor trhu krůtího masa v ČR nedopadl pro Adex dobře, nevylučuje, že by část nebo celá hala sloužila jiné výrobě, například kabelových svazků nebo šití potahů. "Práci nabídneme přednostně místním," řekl Vladimirov.
Lidé z Lomu, kteří musí nyní dojíždět za prací k pásům montážních linek do Boru a Tachova, se chtějí do Adexu vrátit. "Všichni by to uvítali, mají k podniku vztah," řekl starosta Lomu Aurel Ardeleanu.
Kupec podnik převezme poté, co doplatí více než 24 milionů korun, což musí nejdéle do 90 dnů. Vladimirov zaplatí ve chvíli, kdy se rozhodne, jaká výroba v Lomu bude životaschopná.
Na Agex byl loni v červenci prohlášen konkurz a od srpna nevyrábí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down