24.08.2007 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlaté klasy pro úspěšné exponáty

Na agrosalonu Země živitelka dostalo ocenění Zlatý klas 14 z dohromady 36 přihlášených exponátů. Výrobky byly rozděleny do celkem pěti kategorií.

Z ekologicky šetrných výrobků dostala Zlatý klas s kytičkou malá granulační linka firmy Kovo Novák z Citonic na Znojemsku a směs medu, mateří kašičky a pylu Honey Vit společnosti Včelpo.
V kategorii rostlinná výroba získla klas odrůda olejného lnu Amon společnosti Agritec ze Šumperku. V živočišné výrobě dostal ocenění  Svaz chovatelů ovcí a koz z Brna za kolekci genetických zdrojů ovcí a koz. Jde o zvířata typickými původními vlastnostimi, která jsou zařazená do genetických zdrojů národního programu.
Z  potravinářů a zpracovatelského průmyslu dosáhla na ocenění, a to hned za dva výrobky,  společnost Agropol Food. Cenu dostalo kuřecí maso z Chocně a kuřecí kousky na pánev z podniku Jihočeská drůbež Vodňany. Z mékárenského průmyslu zabodovala Bohušovická mlékárna, která dostala klas za jogurtový dezert Frujito. Ocenění dostal i dort medovník firmy Vizard Kamenice a trvanlivý salám Orlík společnosti Zřud z Masokombinátu Písek. Staranou nezůstali ani výrobci strojů. V kategorii mechanizace dostal klas  Agrotec  Hustopeče za traktor s nízkou hladinou hluku, Agri CS za kolový traktor, Liva Předslavice za sklízecí řezačku, Agrico Třeboň za automatickou selekční váhu a U+M Třeboň za kombajn.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down