Zlatou medaili získala dvě vinařství z Moravy

Dvě moravská vinařství získala velkou zlatou medaili na jedné z největších charitativních soutěží na světě The Finger Lakes International Wine Competition v Rochesteru v USA. Prestižní ocenění získal Vladimír Tetur z Velkých Bílovic za Veltlínské zelené pozdní sběr 2013 a popický Sonberk za Muškát moravský 2013. Informoval o tom Luboš Bárta, který se soutěže účastnil jako porotce. Soutěž se konala koncem března.

Soutěž vznikla před čtrnácti lety jako poděkování vinařům z oblasti Finger Lakes na severovýchodě USA, kteří byli prvními sponzory kempu pro děti s onkologickým onemocněním. Dnes je soutěž nejvýznamnějším zdrojem jeho financování. Předloni v něm strávilo dva týdny i šest dětí z Moravy a Slovenska.

Letos soutěžilo 3756 vín z dvaceti zemí světa, všech padesáti států USA a šesti kanadských provincií. Firmy z ČR si z USA vezou 42 medailí, většinou jde o stříbrné a bronzové. K nejúspěšnějším moravským vinařstvím patřil Sonberk, Vinné sklepy Valtice, Znovín Znojmo nebo Vinné sklepy Lechovice, které získaly čtyři medaile.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *