Zlatou pivní pečetí byl oceněn pivní speciál z Pivovaru Antoš

Absolutním vítězem 24. ročníku Reprezentačních slavností piva a minerálních vod se v Táboře stal pivní speciál z Pivovaru Antoš ve Slaném. Uspěl v rekordní konkurenci více než 700 nabízených vzorků ze 154 pivovarů a získal Zlatou pivní pečeť. Uvedl to hlavní organizátor festivalu Alois Srb. Degustační část táborských slavností dnes skončila, akce ale pokračuje v sobotu programem pro veřejnost.

Pivovar Antoš založený v roce 2010 obnovuje tradici vaření kvalitního slánského piva ze 17. století. Při jeho výrobě je použito nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu z Hané připravovaného dnes již ojedinělým způsobem sladování na humnech. Pivo se podle podsládka pivovaru Stanislava Bořka čepuje přímo z ležáckých sklepů, nefiltrované a nepasterované, aby si tak uchovalo své jedinečné vlastnosti živého piva, jak je znali naši předkové.

Z nabídky pivovaru se stal nositelem Zlaté pivní pečeti sedmnáctistupňový Tlustý netopýr. Jde o svrchně kvašené speciální pivo velmi výrazné chuti a konzistence, za kterou vděčí použitému žitnému sladu. Toto pivo je chmeleno čtyřmi druhy chmele převážně americké provenience, které mu dodávají výraznou až podmanivou hořkost, popsal Bořek.
Degustační soutěž piva byla v Táboře rozdělena do 24 kategorií. Z anonymních vzorků, u nichž se hodnotila především vůně, chuť, hořkost, plnost a říz jednotlivých piv, zvolili degustátoři například v kategorii Tmavých speciálních piv za vítěze třináctistupňovou Svijanskou Kněžnu a v kategorii Kvasnicové pivo získal zlato svijanský Kvasničák.

Součástí slavností byla soutěž o nejlepší minerální vodu. O titul Zlatý český pramen usilovalo 28 nejen tuzemských, ale i zahraničních výrobců minerálek. Kromě Karlovarských minerálních vod, Ondrášovky nebo Hanácké kyselky se soutěže zúčastnily světově proslulé Filette, San Pellegrino, Asqua Panna, Galvanina, Soluka a řada dalších. Vítězem v kategorii přírodní minerální vody se stala Magnesia perlivá a mezi ochucenými vodami porotě nejvíce chutnala Hanácká citronová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down